Meie ettevõte R & R Kapital OÜ on 2000 aasta alguses loodud täielikult Eesti erakapitalil põhinev ettevõtte, mis tegutsenud karusnahaturul juba 15 aastat. Küll aga ulatuvad meie kollektiivis kogemused enam kui 35 aasta taha, oma aja tugevaima karusnahatööstuse, NGK Linda aegadesse. Meie ettevõtte töö alustalaks on karusnaha kui naturaalse materjali omapärade võimalikult efektne ja efektiivne ära kasutamine. Sellega seoses moodustab suure osa meie tööst klientide juba olemasolevatele karusnahatoodetele uue elu andmine. Teine suur osa meie tööst on hõlmatud uute kasukate ja muude karusnahatoodete õmblemisega tellijatele ja ka otse poelettidele. Õmbleme tooteid vastavalt vajadusele nii oma kui ka tellija materjalist. Kasutatavad karusnahad on peamiselt pärit Eestist. Samas on praktikas suurel hulgal tulnud tegemist ka Soomest ja mujalt pärit karusnahkadega. Materjalide valikus on traditsiooniliselt: naarits, lammas, rebased (sini-,hõbe-) kuid praktikas on tehtud ka teistest nahkadest (s.h. Eesti metsaloomad - kährik, punarebane, kobras jne.) tooteid.

Karusnahatoodete, eelkõige kasukate valmistamisel on tegemist justkui omamoodi eraldiseisvate teoste loomisega, kus arvestades inimkeha kuju iseärasusi, ei tule pea kunagi meie ateljeest välja kaht täpselt identset karusnahatoodet. Tootevalikut oleme ka laiendanud traditsioonilisest kasukast vestide, kottide, sallide ja väikeste aksessuaarideni – nagu seda on patsikummid, võtmehoidjad, mobiiliripatsid, kapuutsiäärised jms. Samas ei piirdu karusnaha kasutusala ainuüksi inimese endaga. Ühe sellise ilmeka näitena praktikast on karusnahk üha enam populaarsust kogunud ruumide sisustuselemendina. Selliselt oleme klientide nõudmisel valmistanud voodikatteid, vaipu, padjakatteid, toolikatteid jm sisustuselemente, millistele aastaid tagasi ei osanud keegi omistada karusnahaga mingeid erilisi kindlaid seoseid. Nagu siiani oleme olnud, oleme ka jätkuvalt edaspidi avatud uutele väljakutsetele ja võimaluste piires teostame klientide ulmelisemadki karusnahatoodete tellimused. Samaaegselt püüame end pidevalt kursis hoida uute trendi- ja moesuundadega maailma karusnahaturul, mida meie väikeses kollektiivis aitab edasi arendada ja selles valdkonnas ka kliente nõustada tubli moekunstnik.

Seega, kui Teil on huvi karusnahatoodete ja nendes peituvate võimaluse vastu, võtke aga julgelt ühendust ja meie töökas kollektiiv on Teie teenistuses!


R & R Kapital OÜ
töökas kollektiiv
imgloop
Reimanni 3 Tallinn, tel +3725277238