Karusnaha hooldusest

Iga karusnahatoote – olgu selleks siis müts, boa, krae, kapuutsiäär, kasukas või muu karusnahatoode, parim hooldus on selle tihe kasutus. Allpool viitame ainult küll kasukale, kuid samad põhimõtted kehtivad üldjoontes kõigi karusnahatoodete puhul.

Hoidmine

Kasukas on originaalne looduspõhine toode, mis naudib välisõhku ja niiskust. Kasukas tuleb riputada täpselt sobivale riidepuule. Sellisel viisil on tagatud kasuka kaalu ühtlane jaotus ning karusnahk ei jää pingesse. Kasukas ei kannata liigset soojust, seetõttu tuleks hoiduda kasuka hoidmisest ahju vm küttekeha lähedal .Kõige paremad hoiutingimused kasukale on jahedas, hästi ventileritud ruumis ja päikesevalguse eest kaitstud (NB! Pööning on suvel liiga kuum ja kelder liiga niiske)! Parim kasuka kaitseümbris on riidest kott: näiteks vanast voodilinast saab piisavalt suure ja ruumika säilituskoti. Ka otseselt karusnahale kantud parfüüm, juukselakk, põsepuna ja muu kosmeetika toode rikub karusnahka. Kasukat tuulutatakse otsese päikese valguse eest kaitstult.

Puhastamine

Kasukat tuleks puhastada regulaarselt (kammida ja sopsutada). Nii saadakse kasuka aluskarv puhtaks tolmust ning muus võimalikust mustusest. Takkus olevat karva võib kammida ettevaatlikult metallilist koerakammiga. Väiksemadki parandustööd tuleks ära teha kohe avastamisel, hilisem parandus võib osutuda ulatuslikumaks.

Ekspluatatsioon

Kui kasukas saab lumiseks, võib seda õrnalt raputada ja siis kuivama panna riidepuu peale (tavalisel toatemperatuuril). Kui karv on kuivades jäänud kasukat ligi, tuleks raputada ka kasukat kuivana. Kõige paremini sirgub karv pakasega! Pakane on kasuka suurim sõber!

Kasuka peal ei soovitata istuda, kui see on vältimatu, tuleks tõsta istumisel natuke kasukahõlma ning avada haagid ja nööbid. Nii on võimalik vältida võimalikke rebendumisi ja väljavenimisi. Õlakoti pael kulutab kasukat, samuti kõvast materjalist tehtud vööd. Taskud venivad ajapikku, kui neis on liiga palju asju või kui käed on liiga tihti taskus. Autos peenekoelisest riidest istmed kulutavad kasukat, samuti turvavöö ja istmesoojendus. Seetõttu on soovitatav pikematel autosõitudel üldse kasukas seljast võtta. Väärtuslikumad kasukad tasub alati kindlustada!

(tõlgitud kohandatuna allikast - www.furfinland.fi)
imgloop
Reimanni 3 Tallinn, tel +3725277238